www.lftsa.lt/forumas
http://lftsa.lt/forumas/

Pneumatinio ginklo ir priedų pardavimas
http://lftsa.lt/forumas/viewtopic.php?f=19&t=95
Puslapis 11

Autorius:  Burbulas [ 2011-10-05, 11:18 am ]
Pranešimo tema:  Pneumatinio ginklo ir priedų pardavimas

Pneumatiniai C kat. ginklai (daugiau nei 7,5J ) parduodami tik per ginklų parduotuves (komiso pagrindais) arba per Ginklų fondą, Europos fizinį asmenį ar Europos juridinį asmenį, turintį licenciją prekiauti civilinėje apyvartoje ginklais, šaudmenimis, jų dalimis ir ginklų priedėliais. (http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=393696 101p.)

Pneumatiniai D kat. ginklai (nuo 2,5 iki 7,5J ) parduodami tik per ginklų parduotuves (komiso pagrindais) arba per Ginklų fondą, Europos fizinį asmenį ar Europos juridinį asmenį, turintį licenciją prekiauti civilinėje apyvartoje ginklais, šaudmenimis, jų dalimis ir ginklų priedėliais. (http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=393696 101p.),
Vadovaujantis įstatymo (http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... ry=&p_tr2=) 31 straipsnio 2 punktu - D kategorijos ginklus galite perduoti naudoti (suprask atiduoti) kitam asmeniui. Kadangi pardavimo fakto nėra ir duomenų apie pardavimą parduotuvė licencijavimo skyriui neperduos - tuomet turite "per 5 darbo dienas informuoti teritorinę policijos įstaigą apie kitam asmeniui perduotą naudoti D kategorijos ginklą, nurodydamas ginklo markę, modelį, numerį ir asmens, kuriam perduotas naudoti ginklas, vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą;"

Optinių taikiklių pardavimas neregistruojamas

Pneumatinių ginklų kulkų pardavimas neregistruojamas

Tiek šiandien išsiaiškinau Policijos Departamento Licencijavo skyriuje.
Primenu tel.:
Vyriausiasis specialistas
Gintaras Vižinis,
tel. 271 97 64
Vyriausiasis specialistas
Mindaugas Vaškevičius,
tel. 271 97 62

Autorius:  junior [ 2011-10-05, 4:22 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Pneumatinio ginklo ir priedų pardavimas

Trumpai ir aiskiai. Aciu!

Autorius:  Burbulas [ 2012-12-06, 1:48 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Pneumatinio ginklo ir priedų pardavimas

Dėl pardavimo http://www.lgf.lt/index.php?-333626316

Autorius:  Burbulas [ 2013-02-11, 5:26 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Pneumatinio ginklo ir priedų pardavimas

Papildymas - pardavus/nupirkus pneumatinį ginklą iš fizinio asmens per parduotuvę (komiso pagrindais), papildomai registruoti ginklą naujojo savininko vardu nereikia kaip ir tiesiog perkant ginklą parduotuvėje. Registracijai duomenis į licencijavimo skyrių nusiųs parduotuvė kurioje buvo įformintas pardavimo faktas. Ginklas (C kat.) bus įtrauktas į registrą pagal pirkėjo pateiktą neterminuotą leidimą nešiotis ir laikyti ginklus.

Ne reklama, bet Vilniuje pigiausios ginklų komiso paslaugos Vollit parduotuvėje Birželio 23-iosios g. 15. Čia pneumatinio ginklo pardavimo įforminimas Jums kainuos 50Lt.

Autorius:  Burbulas [ 2013-03-30, 8:05 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Pneumatinio ginklo ir priedų pardavimas

Dar vienas VGF komentaras dėl pneumatinio ginklo kulkelių pardavimo (užklausė kolega vovocka):

"........ Klausimas kilo diskutuojant dėl turguose sulaikomų bobučių, prekiavusių pneumatinių ginklų kulkelėmis ir/ar ginklų priedais. Ta proga dar vienas klausimas: ar prekyba pneumatiniams ginklams skirtomis kulkelėmis yra licencijuojama? Dėl elektrošokų ar optinių taikiklių klausimų nekyla - jų prekybai būtina licencija, kaip numatyta įstatyme, bet kaip dėl pačių kulkelių? Iš vienos pusės žiūrint, logiška būtų manyti, kad jų prekybai būtina licencija, kaip ir pačių pneumatinių ginklų prekybai, iš kitos pusės žiūrint, kulkelės nepriskiriamos anei kategorijoms, anei ginklų priedams - o tik šiais prekiauti būtina licencija...
Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu? Gal pats įstatymas turi spragą, kuri taisytina ateityje..?

ATSAKYMAS:

Sveiki,
Klausimas yra iš tikrųjų pakankamai sudėtingas ir pakankamai prieštaringai reglamentuotas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme.
Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 2 str. 48 dalimi pneumatinio ginklo šaudmenys prie šaudmenų nepriskiriami, tačiau, pavyzdžiui, Įstatymo 13 straipsnyje jau minimi "pneumatiniai ginklai, jų šaudmenys". Vadinasi, atsiranda ir kita sąvoka "pneumatinio ginklo šaudmuo", kuri detaliau Įstatyme neapibrėžiama. Todėl vertinant Įstatymo nuostatas kompleksiškai galima daryti išvadą, kad prekiauti "pneumatinio ginklo šaudmenimis" gali tik subjektai, turintys Policijos departamento išduotas licencijas. Tačiau, be abejo, geriausia išeitis būtų atitinkamomis nuostatomis papildyti Įstatymą ir panaikinti esamus prieštaravimus.

Pagarbiai,
Vytautas Velička,
Lietuvos Respublikos ginklų fondo prie VRM Licencijavimo ir kontrolės skyriaus vedėjas tel. (8 706) 63440, el. paštas: vytautas.velicka@lgf.lt "

Autorius:  Burbulas [ 2013-11-12, 10:33 am ]
Pranešimo tema:  Re: Pneumatinio ginklo ir priedų pardavimas

Dėl Įstatymo pakeitimų viewtopic.php?f=19&t=57&p=1863#p1863 kiek pasikeitė pardavimo tvarka. Nuo šiol perkant ginklą turite gauti Ginklo pažymėjimą

"24 straipsnis. Ginklų ir šaudmenų prekyba

1. Lietuvos Respublikoje šio įstatymo 4 straipsnio 1, 2, 3 punktuose ir 5 straipsnio 4 punkte nurodytais ginklais, jų dalimis, A kategorijos ginklais, ginklų priedėliais, šaudmenimis, jų dalimis turi teisę prekiauti tik Ginklų fondas. Kitais B, C, D kategorijų ginklais, išskyrus D kategorijos šaltuosius ginklus, jų šaudmenimis, jų dalimis, ginklų priedėliais turi teisę prekiauti Ginklų fondas, Europos fiziniai asmenys ir Europos juridiniai asmenys, turintys licenciją prekiauti civilinėje apyvartoje ginklais, šaudmenimis, jų dalimis ir ginklų priedėliais. Tokią licenciją Vyriausybės nustatyta tvarka išduoda Policijos departamentas.

2. Subjektai, prekiaujantys ginklais ir šaudmenimis, privalo:
...
7) kiekvieno įgyto ar parduoto B, C kategorijos ginklo identifikacinius duomenis (ginklo šalį gamintoją ir gamybos vietą, markę, modelį, kalibrą, gamintojo pavadinimą, pagaminimo metus ir numerį), taip pat asmens, įsigijusio ar pateikusio ginklą, duomenis (asmens kodą, vardą, pavardę, adresą ir leidimo įsigyti ginklus ar leidimo laikyti ginklus numerį) ginklo įgijimo ar pardavimo dieną elektroninėmis priemonėmis per Policijos elektroninių paslaugų sistemą perduoti policijos įstaigoms, kurios tvarko civilinėje apyvartoje esančių ginklų, jų savininkų ir valdytojų apskaitą, o asmeniui, įsigijusiam ginklą, išduoti ginklo pažymėjimą, patvirtinantį, kad duomenys apie ginklą yra perduoti policijos įstaigoms, tvarkančioms civilinėje apyvartoje esančių ginklų, jų savininkų ir valdytojų apskaitą, arba grąžinti leidimą įsigyti ginklus su įrašytais ginklo identifikaciniais duomenimis;"

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/