Lietuvos šaudymo į lauko taikinius asociacija
Lithuanian Field Target Shooting Association

  • Member of European Field Target Federation

 

2009 rugpjūčio 8-9d. Lietuvos Šaudymo į Lauko Taikinius Asociacija surengė Lietuvos Field target čempionato 2009 4 etapą, kurį drąsiai galima pavadinti tarptautiniu, nes dalyvavo šaulių komandos iš Rusijos ir Latvijos.

Visi šauliai buvo suskirstyti į 4 kategorijas:
1) FT1 (РСР šautuvai );
2) FT2 (spyruokliniai šautuvai);
3) HFT1 (PCP šautuvai);
4) HFT2 (spyruokliniai šautuvai)
 
Varžybos buvo surengtos kaimo turizmo sodyboje (apie 6 ha teritorijoje) Ukmergės rajone. Varžybos vyko dviem etapais 08d. šeštadieni šaudėm 50FT ir 40HFT taikinių ir sekmadieni taip pat. Šaudymo trasa gavosi išties įdomi, taikiniai buvo išdėstyti po visą teritoriją, ir lauke, ir miške, buvo ir kalniukas su tolimais taikiniais ir vandens telkinys už kurio buvo pastatyti taikiniai. Pasisekė mums ir su veju nes jis buvo visur ir miškelyje ir lauke, taip pat kažkuriuose ruožuose saulė spigino į akis ir žiūrint per optinį taikiklį taikinį rasti buvo nelengva. Žodžių varžybos gavosi nelengvos, bet labai įdomios.
 
Viso buvo įrengta 25 šaudymo takeliai (po 2 taikinius takelyje) FT kategorijoje ir pirmą kartą buvo įrengta atskira trasa 20 takelių (po 2 taikinius takelyje) HFT kategorijoje. Maksimalus galimų taškų skaičius FT1 ir FT2 kategorijose buvo galimas 100 (po 50 taikinių per 2 dienas). HFT1 ir HFT2 kategorijose 240 (po 40 taikinių x 3 per 2 dienas), nes už nuverstą taikinį buvo skiriami 3 taškai, už pataikymą į siluetą nenuvertus taikinio 1 taškas, nepataikius net į siluetą – 0 taškų.

Neapsiejo ir be peršaudimų (kai šauliai per varžybas surenka vienodą taškų skaičių, peršaudoma tik dėl prizinių vietų)
FT1 kategorijoje už 3 vietą peršaudinėjo Sergėjus Titarenko su Vidu Vasiliausku. Po įtemptos kovos 3 vietą iškovojo Vidas Vasiliauskas. 
Persišaudymas tai tikrai labai rimtas išbandymas šauliams, nes vienas dalykas kai tu šauni į eilinį taikinį per varžybas ir tau niekas netrukdo, visai kita kai aplink dvejų šaulių susirenka minia žiūrovų ir stebėdami dar komentuoja reikia netik mokėti šaudyti bet ir mokėti tokioje situacijoje suvaldyti jausmus, nusiraminti bei vėl  susikaupti artėjančiam šuviui.
 
Pirmos penkios vietos kiekvienoje kategorijoje buvo apdovanojamos diplomais, o pirmos 3 vietos medaliais.
 


Sėkmingai praėjo LFTSA pirmos Benchrest‘o varžybos

 
 
Taip pat 2009-08-08 šeštadieni įvyko pirmosios pneumo Benchrest‘o varžybos, kurias organizavo LFTSA. Pavadinimas „Benchrest“ atsirado sujungus du angliškus žodžius „Bench“ – varstotas, staklės ir „Rest“ – ramybė. Pavadinimas ir apibrėžia šaudymo šioje rungtyje ypatumus – šaudoma nuo stalo naudojant specialias atramas šautuvui . Kiekvienam dalyviui reikėjo iššauti po vieną šūvį į 25 įskaitinius taikinius, rungčiai buvo skirtos 25 min. Atstumas iki taikinių 25m. Galimas maksimalus taškų skaičius – 250. Taškų skaičiavimui buvo naudojamas 5,5mm žymeklis.
Rungtyje dalyvavo 18 šaulių iš Lietuvos ir Latvijos.Rungties dalyviai varžėsi dvejose kategorijose: BR1 (PCP tipo šautuvai) ir BR2 (spyruokliniai ). Rungtis vyko atvirame ore esant gana stipriam vėjui . Vėjas labai koregavo kulkelių skridimo trajektoriją, todėl, net ir turint labai taiklų šautuvą ir stabilią šaudymo poziciją, dalyviams nepavyko pasiekti maksimalių rezultatų.
Kiekvienos kategorijos prizininkams buvo įteikti diplomai, o pirmąsias vietas iškovojusiems - prizai. Atskirai norėtųsi pasveikint šaulį Marijų Vaičių, kuris, atsisakęs stalo, šaudė iš FT pozos ir BR1 kategorijoje iškovojo 3-ąją vietą. Tikėkimės, kad ši rungtis patiko dalyviams ir ateityje joje varžysis vis daugiau šaulių. Plačiau apie šią rungtį galima pasiskaityti oficialiame European Rimfire & Air Rifle Benchrest Shooting Federation puslapyje arba forume
 
Nugalėtojų taikiniai: Kęstutis Pranys ir Linas Burvys

Varžybų rezultatai          Varžybų nuotraukos


Norime padėkoti visiems atvažiavusiems, dalyvavusiems ir palaikiusiems, visiems kas padėjo surinkti taikinius po varžybų ir sutvarkyti trasą.
Didelis ačiū tiems kas atvažiavo penktadieni ir padėjo parengti trasas – darbo tikrai buvo nemažai.
 

Atskiras didelis ačiū Andriui Kairiui ir jo šeimai už iniciatyvą ir pagalbą organizuojant šį puikų renginį.

Iki susitikimo per kitas varžybas  2009-09-20 d.
  • WFTC 2015
  • paremk-lftsa-banner
  • Member of European Field Target Federation

Mus remia:

  • dussmann-logo

Partneriai:

  • bait-logo-simple
  • viskasmedzioklei-logo